گرفتگی لوله نازل پرینتر

چگونگی رفع گرفتگی لوله نازل پرینتر سه بعدی

چه عواملی موجب این مشکل می گردد؟

این مشکل گرفتگی نازل معمولاً در مواقعی رخ می دهد که تکه ای از فیلامنت قبلی در لوله نازل جا مانده باشد.یا در طول پروسه پرینت، فیلامنت تمام شده باشد و تزریق تا آخر فیلامنت انجام  شده باشد. در چنین مواقعی فیلامنت باقیمانده در داخل لوله اجازه ورود فیلامنت جدید را نمی دهد.گاهی نیز گرم ماندن طولانی مدت نازل در حالت بدون تزریق می تواند باعث این مشکل شود. استفاده از فیلامنت های نا مرغوب و یا قدیمی نیز می تواند باعث گرفتگی لوله نازل شود.

نازل پرینتر سه بعدی

گرفتگی لوله نازل چگونه رفع می شود؟

راه حل اول: استفاده از مفتول فلزی

در صورتیکه خوش شانس باشید می توانید با استفاده از یک مفتول فلزی با قطر کمتر از 2 میلیمتر گرفتگی لوله نازل را رفع نمائید. جهت این کار که یک ایراد سخت افزاری می باشد ابتدا نازل دستگاه را تا دمای بیشتر از 220 درجه سانتیگراد گرم نمائید.سپس مفتول فلزی را از بالای اکسترود به سمت لوله نازل هدایت نموده و فشار دهید.مواد جامانده در داخل لوله نازل به سمت نازل هدایت شده و از آن تزریق می شود.

از فیلامنت های شرکت برنا 3d

  • فیلامنت PLA (برند IKI)
  • فیلامنت ABS (برند IKI)
  • فیلامنت فلز (برند IKI)
  • فیلامنت پلاستیک (برند IKI)
  • فیلامنت چوب (برند IKI)

راه حل دوم: تعویض لوله نازل

در صورتی که نتوانستید با استفاده از مفتول فلزی (راه حل اول) این مشکل را حل کنید،می بایست لوله نازل را تعویض نمائید.با توجه به ظریف و حساس بودن سیم های متصل به مجموعه اکسترودر و بلوک آلومینیومی در انجام این کار دقت لازم را داشته باشید.در صورت عدم آشنایی با نحوه تعویض لوله نازل پرینتر، با واحد خدمات پشتیبانی شرکت ارائه دهنده پرینترهای سه بعدی برنا 3d تماس حاصل نمائید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان فنی شرکت برنا نوآوران پویا در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *