عوامل ایجاد سطح زبر و ناصاف

سطح زبر و ناصاف در پرینتر سه بعدی چیست؟

چه عواملی موجب این مشکل می گردد؟

 سطح زبر و ناصاف عاملی است که باعث افت کیفیت پرینت می شود.يکي از مزيتهاي پرينترهاي سه بعدي آن است که هر لايه مدل بصورت مستقل و در يک مرحله پرينت مي شود و هر لايه بر روي لايه پائيني خود ساخته مي شود. در مواقعي مشاهده مي شود که سطح پرينت شده صاف و یکدست نمی باشد.علت ایجاد سطح زبر و ناصاف آن است که نازل با لايه زيرين خود در تماس بوده و به آن برخورد مي نمايد و يا نرخ تزریق به درستی تنظیم نشده است و مواد زيادي تزريق مي گردد.


سطح زبر و ناصاف چگونه از بین می رود

راه حل اول: تنظیم درست نرخ تزریق

يکي از اولين چيزهايي که مي بايست براي رفع  مشکل ایجاد سطح زبر و ناصاف به سراغ آن برويد تنظیم مقدار صحيح نرخ تزريق مواد و یا فیلامنت مي باشد. در صورتي که مقدار بيشتري مواد تزريق شود لايه هاي ايجاد شده ضخيم تر بوده و نازل در هنگام حرکت بين لايه ها به مواد تزریق شده قبلی برخورد مي نمايد و سطحی ناصاف ايجاد مي نمايد.


راه حل دوم: تنظیم صفحه ساخت

يکي ديگر از عواملي که مي تواند باعث مشکل  ایجاد سطح زبر و ناصاف شود، ناصاف بودن صفحه ساخت و يا کاليبره نبودن آن است. بدين منظور که فاصله نازل تا صفحه ساخت در تمامي نقاط صفحه يکسان و مناسب نمي باشد. لذا توصيه مي شود صفحه ساخت را دوباره کاليبره و تنظيم نمائيد. شرکت برنا نوآوران پویا همراه با شما همگام با تکنولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *