سوالات فنی پرینتر سه بعدی

پرسش و پاسخ

دستگاه ها بگونه ای طراحی و از متریال های اورجینال ساخته شده اند که بطور دائم کار باشند و عمر طولانی چندین ساله داشته باشند. اما از آنجایی که عمر قطعات الکترونیکی بر خلاف قطعات مکانیکی چندان قابل پیش بینی نمیباشد لذا تضمین شرکت برنا متناسب با زمانی است که دستگاه ها را گارانتی کرده است اما در صورت استفاده صحیح از دستگاه و عمل کردن به نکات درج شده در برگه گارانتی دستگاه تا پایان مدت خدمات پس از فروش (10 سال) هم میتواند عمر داشته باشد و از رده خارج نمی شود.

با توجه به شرایط زمان کار دستگاه و محیط نگهداری آن، سیستم های حرکتی دستگاه هر هفته الی هر ماه نیاز به روغن کاری دارند. همچنین وجود فن های خنک کننده دستگاه الزامی میباشد و درصورت خرابی هر کدام از فن ها سریعا باید نسبت به تعمیر یا تعویض آن اقدام کرد تا از خسارت دیدن دستگاه جلوگیری شود

دستگاه ها با توجه به نیاز کاربران در سایز های مختلف طراحی شده اند و در بخش توضیحات دستگاه حداکثر ابعاد قابل پرینت آن دستگاه ذکر شده است.

فرق عمده بال اسکرو با لید اسکرو در عدم وجود لقی در مهره بال اسکرو و کم بودن اصطکاک مهره با پیچ در مکانیزم هایی است که از بال اسکرو استفاده شده وجود لقی باعث می شود تا سنسور تنظیم خودکار صفحه بطور درست کار نکند لذا در صورت استفاده از سنسور تنظیم خودکار صفحه باید از بال اسکرو به عنوان پیچ انتقال قدرت استفاده شود

لقی کمتر بین ریل و واگن و همچنین تحمل نیرو های بیشتر و حرکت روان تر و همچنین عدم دوران باعث شده که ریل و واگن هم از نظر کارایی و هم از نظر دقت و کیفیت نسبت به شفت و بلبرینگ در جایگاه بالاتری قرار دراد.

برد های 32 بیتی دارای پردازنده مرکزی قوی تر با حافظه پردازش بالاتری نسبت به برد های 8 بیتی هستند و قادرند جی کد ها را با سرعت بالاتری تجزیه و تحلیل کنند و فرمان های مربوطه را به دیگر اجزا پرینتر ازسال کنند. اما باتوجه به سرعت پرینت و پیچیدگی مدل سه بعدی تعداد کد هایی که در واحد زمان توسط پردازنده برد تحلیل می شود.

توان هیتر های سیلیکونی به مراتب بالاتر از توان هیت بد های MK2 و MK3 میباشد و لذا مدت زمانی که برای گرم کردن صفحه لازم است کمتر بوده و دما های بالا را به خوبی ایجاد می کند.

بدنه های فلزی استحکام بالاتری نسبت به بدنه های پلکسی گلس دارند و امکان تخریب بدنه به سادگی میسر نیست. بدنه های تمام فلزی یکپارچه دایان به دلیل عدم استفاده از پیچ و مهره برای ساخت سازه آن، مقاومت بسیار بالایی در برابر ارتعاشات داشته در اثر جا به جایی دستگاه کالیبراسیون آن تغییر نمیکند و به مرور در اثر کار کرد دستگاه فرسوده نمی شود.

بعضی از قطعات دستگاه مانند نازل و لوله نازل، بلوک آلومینیومی نازل را میتوان جز قطعه مصرفی دستگاه نام برد اما با استفاده صحیح و رعایت نکات تعمیر و نگهداری دستگاه میتوایند از میزان استهلاک این قطعات کم کنید. سایر قطعات دارای عمر بالاتری می باشند و در دسته قطعات مصرفی قرار نمی گیرند.

باتوجه به مشخصات دستگاه شما میتوایند از وجود یا عدم وجود هایبرنیت بر روی دستگاه مطلع شوید. دستگاه هایی که مجهز به هایبرنیت هستند با قطع برق اطلاعات از روی برد قطع نمیشود و پس از اتصال مجدد برق، امکان ادامه فرآیند پرینت وجود دارد.

بله. با خرید هر دستگاه، کاربر آموزش کار با دستگاه و نرم افزار اسلایسر مناسب برای دستگاه را بطور رایگان از مهندسان شرکت برنا دریافت میکند.

خیر. کاربر میتواند از تمام نزم افزار های اسلایسر مربوط به دستگاه های FDM بهره ببرد و محدودیتی در این باره نیست.

سوالات متداول مالی

50% مبلغ دستگاه به عنوان پیش پرداخت و مابقی موعد تحویل دستگاه تسویه می گردد.

هزینه قطعات مصرفی دریافت می گردد و مابقی قطعات رایگان تعویض می شود.

هزینه خدمات فنی و مهندسی طبق تعرفه شرکت دریافت شده و در صورت لزوم برای تعویض قطعه هزینه قطعات مصرفی بطور جداگانه محاسبه می گردد.

بر اساس مدل دستگاه ها و کشور محل سازنده، مدت زمان تحویل دستگاه یک الی 30 روز کاری بعد از پرداخت پیش پرداخت است.

متاسفانه امکان فروش بصورت اقساطی وجود ندارد.

روش های ارسال

خریداران ساکن تهران میتوانند دستگاه خریداری شده را به روش دلخواه خود تا محل مورد نظر حمل نمایند. ارسال برای خریداران شهرستان توسط یکی از شرکت های حمل و نقل (ترجیحا توسط شرکت چاپار) انجام می شود.

بله. مشتری دستگاه را با هزینه خود به واحد گارانتی ارسال می کند و بعد از انجام خدمات گارانتی، دستگاه تحویل مشتری می شود.

خدمات در محل به جز در ایام تعطیل و یا شرایط خاص و غیر قابل پیش بینی، فقط برای دستگاه های سایز متوسط و بزرگ و با صلاحدید شرکت برنا نواوران پویا وجود دارد و هزینه ایاب و ذهاب کارشناس فنی بر عهده مشتری است.