عدم همپوشانی لایه های پرینت بر روی یکدیگر

چه عواملی موجب این مشکل عدم همپوشانی لایه های پرینت می گردد؟

عدم همپوشانی  لایه های پرینت زمانی پیش می آید که  دیواره مدل صاف نبوده و بی نظمی بسیار زیادی در بین لایه ها دیده شود. در حالت معمول باید لایه های به طور منظم روی هم قرار گیرند و در یک راستا باشند. حال ببینیم چگونه این مشکل پدید می آید؟

در دراز مدت، پیچها، تسمه ها، پولی ها و اتصالات پرینترهای سه بعدی شروع به شل شدن می کنند و نیازمند سرویس کاری هستند. همین موضوع باعث می گردد تا کارکرد دستگاه پرینتر سه بعدی تا حدودی دچار اشکال شده و خطوط پرینت روی همدیگر قرار نگیرند. در صورتی که این مشکل بطور جدی مد نظر قرار داده نشود، به مرور زمان مشکلات دیگری از قبیل گم شدن لایه ها، عدم همپوشانی لایه های پرینت و غیره مشاهده خواهد شد.


عدم همپوشانی لایه های پرینت چگونه رفع می شود؟

راه حل اول: کنترل سفت بودن تسمه ها

اولین مرحله حل مشکل عدم همپوشانی لایه های پرینت ، کنترل کشش تسمه های محورهای حرکتی است. تسمه های دستگاه نباید خیلی سفت و یا خیلی شل باشند. نحوه تست آنها با استفاده از انگشت دست است. با فشار انگشت دست می توانید سفتی تسمه را کنترل نموده و در صورت لزوم اقدام به شل و یا سفت نمودن آنها نمائید.


راه حل دوم: کنترل سفتی تسمه های بالا و پائین

اکثر محورهای حرکتی دارای تسمه های حلقه ای هستند که می توان این تسمه ها را به تسمه بالایی و تسمه پائینی تقسیم بندی نمود. مقدار سفتی تسمه در هر دو قسمت می بایست یکسان و برابر باشد. با استفاده از انگشت دست سفتی تسمه را کنترل نمائید.شرکت برنا نوآوران پویا همراه با شما همگام با تکنولوژی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *