ایرادیابی نرم افزاری

عدم پرشدگی داخلی ، INFILL متوازن

چه عواملی موجب ایجاد مشکل پرشوندگی ناقص می گردد؟

پرشوندگی ناقص  می تواند بنا به دلایل متعددی رخ دهد که عمده ترین دلیل آن مربوط به تنظیمات نرم افزار اسلایسر است. هر چند که این مشکل می تواند به دلیل گرفتگی نازل هم رخ دهد.


پرشوندگی ناقص چگونه برطرف می شود؟

راه حل اول: کنترل درصد پرشوندگی در داخل نرم افزار

در اولین مرحله می بایست درصد تعیین شده برای پرشوندگی و یا infill کنترل گردد. معمولاً اکثر پرینت های سه بعدی با درصد پرشوندگی 20 درصد انجام می شود و عدد 20 مقدار خوبی جهت پرینت است. درصورتیکه مدل بزرگ باشد می توانید از درصد پرشوندگی های بالاتر از 20 درصد نیز استفاده نمائید تا در هنگام پرینت قسمتهای سقف مدل، ساپورت وجود داشته باشد.


راه حل دوم: تغییر الگوی پرشوندگی

معمولاً در نرم افزارها قسمتی جهت تعیین الگوی پر شوندگی وجود دارد که کاربر می تواند از بین آنها انتخاب نماید. در برخی موارد با تغییر الگوی پرشوندگی می توان  مشکل پرشوندگی ناقص را حل نمود.


راه حل سوم: کنترل گرفتگی نازل

در برخی موارد گرفتگی نازل باعث ایجاد پرشوندگی ناقص می شود و دلیل بوجود آمدن این مشکل در قسمت پرشوندگی آن است که ضخامت دیواره های مدل معمولاً بیشتر از ضخامت دیواره در قسمت پر شوندگی است و به همین دلیل ایراد فوق در این قسمت بیشتر مشاهده می شود. با کنترل گرفتگی نازل می توانید این مشکل را بیابید.


راه حل چهارم: کنترل تنظیمات مربوط به پس کشیدگی مواد در حین جابجایی

در برخی موارد بخاطر تنظیمات نا صحیح سرعت و مقدار پس کشیدگی، ممکن است  مشکل پرشوندگی ناقص مشاهده شود. تنظیمات مربوط به مقدار پس کشیدگی را کنترل نمائید و در صورتیکه از مقادیر صحیح آن اطلاعی ندارید با شرکت ارائه کننده پرینتر سه بعدی تماس حاصل نمائید.

شرکت دانش بنیان برنا نوآوران پویا همراه شما عزیزان می باشد تا رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *