ایرادیابی نرم افزاری

عدم پرینت یک یا چند لایه در پرینت سه بعدی

چه عواملی موجب این مشکل می گردد؟

 لایه گم شده اصطلاحی است برای مواردی که برخی از لایه های وسط پرینت حابجا می شوند . این مشکل تنها در چند لایه اتفاق می افتد و بقیه مدل به طور کامل پرینت می شود. دلایل متعددی می تواند مسبب  مشکل لایه گم شده باشد. در صورتیکه که تسمه های محورهای طولی و عرضی بطور کامل سفت نباشند این مشکل می تواند ایجاد شوند. همچنین سفت نبودن پیچهای تنظیم صفحه ساخت که می تواند منجر به حرکت کردن آن در طول پروسه پرینت گردد نیز می تواند یکی از عوامل  ایجاد لایه گم شده باشد. با توجه به مشاهده این مشکل تنها در برخی از لایه های پرینت، می توان گفت که سفت نبودن پیچهای اتصالات مدول حرکتی محور Z نیز می تواند باعث این مشکل گردد.


لایه گم شده و راههای برطرف نمودن آن

راه حل اول: کنترل سفتی تسمه های حرکتی

در اولین مرحله رفع  مشکل لایه گم شده توصیه می شود که تمامی تسمه های دستگاه را از نظر سفت بودن (در کشش بودن) کنترل نمائید. در صورتی که تسمه ای شل شده باشد آن را بر اساس دستورالعمل و راهنمایی های شرکت ارائه دهنده پرینتر سه بعدی سفت نمائید.


راه حل دوم : کنترل سفتی صفحه ساخت

بعد از کنترل تسمه های دستگاه، حال می بایست صفحه ساخت و پیچهای سفت کننده (تنظیم کننده) را از نظر درست بسته شدن آنها کنترل نمائید. در صورتی که متوجه شدید که صفحه شل است، با استفاده از پیچهای مربوط صفحه را دوباره کالیبره نموده و آن را سفت نمائید.


راه حل سوم: کنترل اتصالات مدول حرکتی محور Z

تمامی پیچها و اتصالات مدول حرکتی محور z را کنترل نموده و در صورت شل بودن و یا لق بودن، آنها را بر اساس راهنمایی و دستورالعمل های شرکت ارائه دهنده پرینتر سه بعدی سفت نمائید. توجه داشته باشید که در صورت عدم آشنایی کامل با پرینتر سه بعدی، دستکاری مدولهای حرکتی می تواند باعث بهم خوردن کالیبراسیون دستگاه پرینتر سه بعدی گردد.

شرکت برنا نوآوران پویا تولید کننده پرینتر های سه بعدی در اندازه ها و مدلهای متنوع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *