علت تزریق بیش از اندازه فیلامنت در پرینترهای سه بعدی

چه عواملی موجب مشکل تزریق زیاد فیلامنت  می گردد؟

 تزریق زیاد فیلامنت زمانی پیش می آید که مواد تزریق شده بیش از اندازه باشد. در این حالت مدل پرینت شده با افت کیفیت همراه خواهد بود. تنظیمات نرم افزاری تنها دلیل ایجاد مشکل تزریق زیاد است. هر چند اندازه گیری نکردن دقیق قطر فیلامنت و یا یکسان نبودن قطر فیلامنت در طول رول نیز می تواند منجر به این مشکل گردد.


تزریق زیاد فیلامنت چگونه رفع می شود؟

راه حل اول: اندازه گیری قطر فیلامنت

در اولین مرحله جهت حل مشکل تزریق زیاد فیلامنت، با استفاده از ابزار اندازه گیری کولیس، قطر فیلامنت را بطور دقیق اندازه گیری نمائید. بطور معمول فیلامنتهای پرینترهای سه بعدی دارای قطر 1.75 میلیمتر و یا 3 میلیمتر هستند و تلرانس دقتی آنها نیز در محدوده 50 میکرون و یا 0.05 میلیمتر است.


راه حل دوم: تعیین ضریب تزریق مواد در نرم افزار

در تمامی نرم افزارهای اسلایسر پرینتر سه بعدی گزینه ای جهت تعیین مقدار دقیق ضریب تزریق وجود دارد. جهت تعیین مقدار دقیق ضریب تزریق، بعد از گرم گردن دستگاه، فیلامنت را از لبه اکسترودر به اندازه 100 میلیمتر نشان گذاری نموده و سپس با استفاده از رابط کاربری دستگاه، 100 میلیمتر مواد تزریق نمائید. صبر نمائید تا پروسه تزریق به اتمام برسد. در صورتی که فیلامنت به اندازه نشان گذاری شده تزریق گردید، مقدار ضریب تزریق برابر 100 درصد خواهد بود و در صورتی که کمتر تزریق گردید می بایست ضریب تزریق را افزایش داده و یا برعکس.


راه حل سوم: تنظیم نرم افزاری مقدار ضریب تزریق و قطر فیلامنت

بعد از تعیین مقادیر ذکر شده در بالا، مقادیر محاسبه شده را در نرم افزار اسلایسر پرینتر سه بعدی وارد نمائید. شرکت برنا نوآوران پویا تولید کننده پرینتر های سه بعدی در اندازه های و مدل های متنوع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *