موارد استفاده از پرینتر سه بعدی

موارد استفاده از پرینتر سه بعدی و دلایل استفاده از این فناوری در زمینه های مختلف

موارد استفاده از پرینتر سه بعدی در زمینه های مختلف

موارد استفاده از پرینتر سه بعدی پرینترهای سه بعدی امروزه کاربردهای وسیعی دارند.و می توانند بسیاری از کارها را ساده کرده و زمان ساخت آن را به حداقل برسانند.

ساخت مدلهای مفهومی و مشاهد سریع ایده های ذهنی(موارد استفاده از پرینتر سه بعدی)

ممکن است تبدیل یک ایده ذهنی تا نمونه فیزیکی پرینت سه بعدی شده چندین ساعت به طول انجامد.ولی مشاهده نمونه فیزیکی و واقعی به مراتب بهتر از نمونه سه بعدی دیجیتالی امکان بررسی و آنالیز به شما می دهد.بدین ترتیب می توانید ایده خود را چندین بار تغییر داده و در نهایت به خواسته خود برسید.و این معنای واقعی ساخت مدل مفهومی است.

چرا باید پرینت سه بعدی برای مدل سازی مفهومی استفاده شود؟(موارد استفاده از پرینتر سه بعدی)

با ساخت مدل فیزیکی پرینت سه بعدی شده به راحتی می توانید ایده های خود را لمس نموده و ایده خود را به دیگران معرفی نمائید.پرینتر سه بعدی به شما کمک می کند تا مدل مفهومی خود را نه تنها یک بار بلکه چندین بار و به تعداد مورد نیاز بسازید.پرینتر 3 بعدی باعث می شود تا یک ایده ذهنی بجای چندین ماه تنها در عرض چند روز به واقعیت تبدیل شود.

چاپگر سه بعدی و کاربردهای آن(موارد استفاده از پرینتر سه بعدی)

پرینتر سه بعدی به شما اجازه می دهد که مدلهای بسیار پیچیده را بدون داشتن محدودیت روشهای سنتی اجرا نمائید.استفاده از پرینتر 3 بعدی باعث می شود ضایعات بسیار اندکی در طول پروسه ساخت نمونه اولیه ایجاد گردد.می توان گفت که این پروسه در مقایسه با سایر روشهای سنتی دوستدار محیط زیست می باشد.

موارد استفاده از چاپگر 3 بعدی

موارد استفاده از پرینتر سه بعدی

ساخت نمونه های اولیه کاربردی و صرفه جویی در هزینه و زمان تولید یک محصول(موارد استفاده از پرینتر سه بعدی)

استفاده از این فناوری جهت ساخت یک نمونه اولیه کاربردی، این امکان را به کاربر می دهد که مدل و یا قطعه مورد نظر را قبل از تولید انبوه با دقت بیشتری آنالیز و تست نموده و آماده تولید نماید.این روش یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش جهت طراحی و ساخت یک محصول است.

چرا از پرینتر سه بعدی جهت ساخت نمونه های اولیه کاربردی استفاده می شود؟(موارد استفاده از پرینتر سه بعدی)

استفاده از پرینتر سه بعدی به کاربر اجازه می دهد تا زمان طراحی، تست و ایراد یابی و تولید محصول را از چندین ماه به چندین روز کاهش دهد.با تست سریع مدل اولیه این امکان فراهم می شود تا ایرادهای آن خیلی سریع رفع شده و در نتیجه محصولی بدون ایراد آماده تولید انبوه شود.هیچ چیزی بهتر از لمس یک مدل واقعی از محصول نمی باشد.

استفاده از پرینتر سه بعدی باعث می گردد تا ریسک تولید انبوه به دلیل بررسی بیشتر مدل اولیه به شدت کاهش یابد.با پرینتر سه بعدی می توانید محصولات بسیار پیچیده و در عین حال بسیار کاربردی طراحی نموده و تولید نمائید.استفاده از پرینتر 3 بعدی باعث می گردد تا صرفه جویی بسیار زیادی در مصرف مواد اولیه صورت گیرد و این به معنای کاهش هزینه های نمونه سازی و یا تولید می شود.

 ساخت محصولات نهایی(موارد استفاده از پرینتر سه بعدی)

  • داشتن محصول دقیقی که بدان نیاز دارید.

با استفاده از چاپگر 3 بعدی در عرض چند ساعت می توانید یک محصول اختصاصی را با بالاترین دقت و  کمترین هزینه داشته باشید.و در این راستا دیگر نیازی به استفاده از روشهای سنتی تولید مانند تزریق پلاستیک، ماشین کاری و غیره نیست.استفاده از این تکنولوژی باعث می گردد تا محدودیتهای بودجه ای خللی در تولید نمونه اولیه یک محصول ایجاد نکند.

  • چرا از پرینتر سه بعدی جهت ساخت محصولات نهایی استفاده می شود؟

پرینتر 3d باعث می شود تا دیگر نیازی به استفاده از ابزار آلات گران قیمت و هزینه بر نباشد و پروسه تولید از چند ماه به چند روز کاهش یابد.با استفاده از پرینتر سه بعدی می توانید محصولات اختصاصی و متناسب با نیاز خود را بدون هزینه کرد اضافی داشته باشید.

مزایای کاربردی پرینت سه بعدی و نقش آن(موارد استفاده از پرینتر سه بعدی)

با استفاده از پرینتر سه بعدی می توانید بدون داشتن محدودیت تولید محصولات نهایی بسیار پیچیده ای تولید نموده و به بازار عرضه نمائید.استفاده از پرینتر سه بعدی بسیار ارزان می باشد و همین امر باعث می شود تا بتوانید محصولات نهایی را با قیمت بسیار  پائینی به بازار ارائه کنید. این مساله در مورد استفاده از روشهای سنتی تولید امکان پذیر نیست.استفاده از پرینتر سه بعدی باعث می گردد تا صرفه جویی بسیار زیادی در مصرف مواد اولیه شود و این به معنای کاهش هزینه های تولید محصول است.به همین دلیل از تکنولوژی پرینت سه بعدی به عنوان تکنولوژی دوستدار محیط زیست یاد می شود.

موارد استفاده از پرینتر سه بعدی و دلایل استفاده از این فناوری در زمینه های مختلف

موارد استفاده از پرینتر سه بعدی

ابزارها، فیکسچرها و راهنماها(موارد استفاده از پرینتر سه بعدی)

  • خیلی سریع ابزارهای مورد نیاز تولید یک محصول را تولید نمائید.

از ابزارهای زیادی مانند فیکسچرها، راهنماها و غیره در یک پروسه تولید استفاده می شود.و استفاده از تمامی این ابزارها نیازمند صرف هزینه جهت تهیه، سرویس و نگهداری آنهاست.حال با استفاده از فناوری مدل سازی سه بعدی می توانید این ابزارها را با صرف کمترین هزینه و بر اساس نیاز خود و متناسب با شرایط تولید خود طراحی کرده و بسازید.

  • چرا از پرینتر سه بعدی جهت ساخت ابزارها، فیکسچرها و راهنماها استفاده می شود؟

ابزارهای پرینت سه بعدی شده به تولید کنندگان کمک می کند تا ابزارهای اختصاصی خود را متناسب با نیاز خود طراحی، پرینت سه بعدی و استفاده نمایند.

کاربرد پرینتر سه بعدی در قالبسازی و ریخته گری(موارد استفاده از پرینتر سه بعدی)

  • تولید محدود بسیار مقرون به صرفه

ساخت یک مدل جهت استفاده در پروسه قالب گیری و یا ریخته گری بسیار با ارزش است. با استفاده از چاپگر سه بعدی می توان هزینه تولید محصولات ریخته گری کم تعداد را در مقایسه با روشهای سنتی تولید نمونه به طور چشمگیری کاهش داد.و علاوه بر کاهش هزینه می توان زمان تولید محصول را نیز به طور چشمگیری کاهش داد.

  • چرا از پرینتر سه بعدی در قالبسازی و ریخته گری استفاده می شود؟

استفاده از پرینتر سه بعدی باعث می شود هزینه و زمان ساخت قالب و یا نمونه های قالب گیری به طور چشمگیری کاهش یابد.به کمک چاپگر سه بعدی می توان مدلهای ریخته گری بسیار خاص و پیچیده را در کمترین زمان و با صرف کمترین هزینه تولید نموده و در امر ریخته گری از آنها استفاده نمود.

استفاده از پرینتر سه بعدی به طراحان کمک می کند تا زمان اجرای پروژه ریخته گری محصولات کم تعداد بطور چشمگیری کاهش یابد.و بدین ترتیب به راحتی بتوانند آن را به بازار عرضه نمایند.در برخی موارد می توان با استفاده از پرینتر سه بعدی قالبهای خاصی تولید نمود.که هزینه ساخت این قالبها در مقایسه با هزینه ساخت قالب به روش سنتی بسیار ناچیز است.با توجه به دوستدار محیط زیست بودن این تکنولوژی، استفاده از آن در ریخته گری آسیب بسیار کمی به طبیعت وارد می نماید.

کاربرد پرینتر سه بعدی در راهنمای تجسمی و کمک آموزشی(موارد استفاده از پرینتر سه بعدی)

  • ایجاد ارتباط و اثر گذاری به کمک مدلهای پرینت سه بعدی شده

مدلهای پرینت سه بعدی شده یکی از بهترین ابزارهای کمکی جهت فهماندن و آموزش موضوعات بسیار پیچیده و یا بسیار سخت به افراد عادی است. به عبارت دیگر دیدن، لمس کردن و بازی کردن با یک مدل فیزیکی به جای یک مدل دیجیتالی، درک بهتری به فرد می دهد و بدین ترتیب می توان موضوعات بسیار پیچیده را آموزش داد.  به عنوان مثال یک پزشک به راحتی می تواند  در درک بهتر ناراحتی و یا مشکل پیش آمده به بیمار خود توضیح دهد.

  • چرا از تکنولوژی مدل سازی سریع در ساخت راهنماهای  تجسمی و کمک آموزشی استفاده می شود؟

لمس یک مدل پرینت سه بعدی باعث می گردد تا شکهای به وجود آمده به راحتی از بین برود.به کمک چاپگر سه بعدی می توان در کمترین زمان ممکن و صرف کمترین هزینه یک و یا چندین مدل کمک آموزشی و یا تجسمی را تولید نموده و از آن در امر آموزش و توضیح استفاده نمود.استفاده از این روش به کاربران (بخصوص پزشکان و جراحان) اجازه می دهد تا زمان کمتری را صرف مدل تجسمی نمایند.و کمتر درگیر روشهای سنتی ساخت ادوات مورد نیاز خود باشند.

استفاده از پرینتر سه بعدی باعث می گردد تا مشکلات تولید مدلهای بسیار پیچیده وجود نداشته باشد.

واحدهای درسی و امور آموزشی(موارد استفاده از پرینتر سه بعدی)

  • به کمک پرینتر سه بعدی یادگیری دروس  مهیج تر و آسانتر می شود.

تکنولوژی پرینت سه بعدی یک وسیله بسیار مهیج و کارآمد برای امر آموزش و یادگیری است.و این موضوع در مورد دروس واحدهای فنی و مهندسی بیشتر خودش را نشان می دهد.با استفاده از یک مدل فیزیکی، امکان آموزش عمیق تر و کامل فراهم می شود.و دروس از حالت تئوری به حالت عملی تبدیل می شوند.

  • چرا باید از تکنولوژی تری دی پرینت در واحدهای درسی و امور آموزشی استفاده شود؟(موارد استفاده از پرینتر سه بعدی)

موارد استفاده از پرینتر سه بعدی استفاده از پرینتر سه بعدی به جای آموزش مطالب به صورت دو بعدی مانند جزوه و یا عکس باعث می گردد دانش آموزان و دانش جویان به سمت آموزش جذب شوند.و یادگیری دروس بسیار ساده تر و جذاب تر گردد و همچنین باعث می شودقدرت عمل دانش آموزان و دانشجویان بیشتر گردیده و آنها بتوانند استعدادهای خود را بروز دهند.و ایده های خود را عملی نمایند.استفاده از پرینترهای سه بعدی در امور آموزشی باعث می گردد تا دانش آموزان و دانشجویان با پروسه جدیدی به نام ساخت آشنا شوند.و این خود باعث می گردد تا آنها بیشتر به کار و اشتغال فکر نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان فنی شرکت برنا نوآوران پویا در تماس باشید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *