کمک پرینتر سه بعدی به تیم هاکی هلند برای قهرمانی در اروپا

پرینتر سه بعدی توانسته است کاربردهای خود را در تمام زمینه های مرتبط با زندگی انسان گسترش دهد. در اتفاقی در کشور هلند پرینتر سه بعدی به بازیکن تیم ملی این کشور کمک کرد تا علاوه بر رسیدن به مرحله نیمه نهایی بتواند سه گل هم به ثمر برساند. هم چنین وی توانست عنوان بهترین بازیکن مسابقات را نیز از آن خود کند. 

این بازیکن قبل از مسابقات دچار شکستگی از ناحیه مچ دست شد. بنابراین مجبور شد مچ دستش را به ساسکیا سیزو، یک متخصص ارتوپد و فیزیوتراپی بسپارد تا درمانهای لازم انجام شود.

 اوا دوگوده که دارنده سه مدال طلای المپیک است، تنها دو ماه قبل از شروع مسابقات قهرمانی اروپا در سال 2021 از ناحیه مچ ذست آسیب دید. ممکن است دوره درمان و بهبودی برای یک فرد عادی حدود دو تا سه هفته زمان ببرد اما برای یک ورزشکار حرفه ای که در حال آماده شده برای یک تورنمنت ورزشی است، این مدت بسیار کوتاه تر خواهد بود.

بهبود مچ دست به کمک پرینتر سه بعدی

پروسه ی پرینتر سه بعدی برای مچ دست

مرکز ارتوپدی سنتروم ابتدا اسکن دست و مچ بازیکن را گرفت و سپس به شرکت محلی آرتوس تری دی ارسال کرد تا با نرم افزار اختصاصی اسکن تنظیمات لازم بر روی آن انجام شود. این نرم افزار قادر است نویز ها را حدف کند که در این صورت امکان شخصی سازی اسکن ها را نیز به وجود می آورد و می توان حتی این  فایلها را به کشورهای دیگر نیز صادر کرد. طراحان می توانند جهت پرینت سه بعدی، طرحهای خود را برای سایت beamler.com ارسال کنند که یک فرم آنلاین برای تولیدات خود ارائه میدهد.

کسانی که توانایی آتل بندی دارند می دانند که برای جلوگیری از تغییر مفاصل باید چه اقداماتی انجام گیرد. آنها با اطلاع از ویژگی های مکانیکی و انعطاف پذیری مواد مختلف تصمیم گرفتند از مواد انعطاف پذیر TPU و فرایند پرینت سه بعدی استفاده کنند تا تمام نیازها از جمله کشش و مقاومت مناسب رفع شود. دی گوده بازیکن تیم ملی هلند گفت:” این یک تجربه شگفت انگیز بود که بتوانم بازی کنم و در مقابل تماشاگران در خاک هلند بهترین شوم”.

وی همچنین گفت:” من این مدال طلا را مدیون روند توانبخشی سریع با ساسکیا و تولید سریع و به موقع اورتز هستم. وقتی که مچ دستم شکست نمی توانستم آن را باور کنم و روبرو شدن با آن برایم سخت بود. اما هدفم از هر چیزی مهم تر بود. حتی اگر فقط یک درصد احتمال برد وجود داشت.

تیم ملی بانوان هلند در مقابل تیم ملی آلمان با نتیجه ی 2 بر 0 توانست حریف خود را مغلوب کند و عنوان یازدهمین قهرمان و سومین قهرمانی متوالی را در یورو هاکی کسب کند.

این مسأله نه تنها برای نیم ملی هلند بلکه برای شرکت های محلی که با تکنولوژی تولید افزودنی کار می کنند، نتیجه خوبی داشته است.دی گوده تاکید کرد که بسیار سپاسگزار است که آنها توانسته اند به این دستاورد مهم برسند و چنین پیروزی ارزشمندی را کسب کنند. 

دل گوده عنوان کرد:” این پیروزی زندگی من را تغییر داد. می توانم این مچ بند دینامیکی سیزو را به افرادی که دچار آسب دیدگی شده اند، معرفی و پیشنهاد کنم. شما می توانید با آن به اهداف بزرگ برسید فقط کافیست که اراده کنید. اکنون من منتظر بازیهای المپیک توکیو هستم. تیم من منتظر قهرمانی و برد در المپیک توکیو می باشد.”

تکنولوژی پرینتر سه بعدی با کاربردهای فراوان خود در صنایع مختلف از جمله پزشکی توانسته است خود را به عنوان یک تکنولوژی خلاق، رو به رشد و مفید معرفی کند. شرکت برنا نوآوران پویا تولید کننده و ارائه کننده پرینتر های سه بعدی اف دی ام و رزینی مفتخر است که به  عنوان یکی از اولین شرکتهای پیشرو در این فناوری در خدمت مردم عزیز ایران می باشد. برای یافتن دستگاهی مناسب با نیازتان کافیست صفحات سایت ما را ورق بزنید. 

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *