کج پرینت سه بعدی شدن مدل چیست؟

چه عواملی موجب این مشکل  می گردد؟

انحراف نمونه در محورهای پرینت زمانی رخ میدهد که  که چندین لایه پرینت بطور متناوب به یک سمت جابجا شده  و لایه ها بجای روی هم پرینت شدن با کمی جابجایی پرینت شده اند و مدل به یک سمت کج شده است.

 مشکل انحراف نمونه در محورهای پرینت تنها می تواند به دلیل شل شدن بسیار کم  یکی از پولی های حرکت دهنده مدول حرکتی اتفاق بیفتد این امر باعث می گردد تا در هر تغییر مسیر اکسترودر، جابجایی کوچکی رخ دهد. همچنین درگیر بودن یکی از تسمه های مدول حرکتی با چیزی در مسیر حرکت می تواند مانع از حرکت نرم تجهیزات حرکتی در مسیر خود شود.

چه عواملی موجب این مشکل می گردد؟

انحراف نمونه در محورهای پرینت چگونه رفع می شود

راه حل اول: کنترل محورهای حرکتی طول و عرضی

در اولین مرحله جهت رفع  مشکل انحراف نمونه در محورهای پرینت ، محورهای حرکتی طولی و عرضی (x و y) را کنترل نموده و از درگیر نبودن آنها اطمینان حاصل نمائید. ممکن است سیمی در مسیر حرکت محورها، مانع از حرکت نرم و راحت آن محور گردد.


راه حل دوم: کنترل تمیز بودن تسمه های محورهای حرکتی

در برخی موارد وجود ضایعات خارجی بر روی تسمه های حرکتی می تواند باعث بوجود آمدن ا مشکل انحراف نمونه در محورهای پرینت گردد. لذا توصیه می شود تسمه ها را کنترل نموده و آنها را با استفاده از یک دستمال، خشک و تمیز نمائید. لازم به ذکر است که روغنی بودن تسمه های حرکتی و یا پولی ها نیز می تواند منجر به این مشکل شود.


راه حل سوم: سفت نمودن پولی ها در جای خود

با استفاده از آچار مخصوص که معمولاً آچار آلن است پیچ تمامی پولی های محورهای حرکتی را بطور کامل سفت نمائید. توجه داشته باشید که در هنگام سفت نمودن آنها مانع از جابجایی و یا چرخیدن آنها شوید چرا که این کار می تواند باعث بر هم زدن کالیبراسیون دستگاه پرینتر سه بعدی گردد.شرکت دانش بنیان برنا نوآوران پویا تولید کننده و ارائه دهنده پرینترهای سه بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *