گارانتی محصولات برنا

با شرایط گارانتی پرینترهای سه بعدی برنا آشنا شوید

مدت زمان گارانتی عمومی

مدت زمان گارانتی دستگاه های تولیدی برنا 12 ماه می باشد. تجهیزات مکانیکی (مدولهای حرکتی و غیره) و الکترومکانیکی (استپر موتورها و غیره) دستگاه به مدت 12 ماه و تجهیزات و سیستمهای الکترونیکی دستگاه به مدت شش ماه دارای گارانتی می باشند.

محل خدمات گارانتی

خدمات گارانتی شرکت برنا بر اساس صلاحدید کارشناسان پشتیبانی در دفتر شرکت و یا در محل دستگاه و در قبال دریافت هزینه ایاب و ذهاب انجام می پذیرد.

شرایط تحویل دستگاه

تحویل دستگاه پرینتر سه بعدی به همراه تمامی تجهیزات جانبی در دفتر مرکزی شرکت و پس از تست دستگاه در حضور مشتری و ارائه خدمات آموزشی کامل (نرم افزاری و سخت افزاری) آن انجام می پذیرد.

مدت زمان و شرایط حضور دستگاه در صورت نیاز به خدمات گارانتی

به دلیل زمان بر بودن پروسه پرینت و متعاقباً پروسه ایرادیابی، حداقل زمان مورد نیاز جهت تست و عیب یابی دستگاه 48 ساعت است که این امر در دفتر مرکزی شرکت انجام می پذیرد.
در صورت تایید نیاز دستگاه به خدمات گارانتی توسط بخش پشتیبانی و گارانتی ، در طول مدت زمان حضور دستگاه در شرکت، خدمات پرینت سه بعدی مورد نیاز مشتریان با تخفیف ویژه توسط واحد پشتیبانی شرکت برنا انجام خواهد پذیرفت.
هزینه حمل و نقل دستگاه در هنگام تحویل دستگاه و همچنین در هنگام گارانتی دستگاه بر عهده مشتریان می باشد.

 

تنها دستگاه هایی که همراه با آموزش ارائه می گردند شامل گارانتی می باشند و گارانتی بدون تاریخ، مهر و امضای شرکت برنا نوآوران پویا فاقد اعتبار است.

 

صدمات فیزیکی، مکانیکی و الکترونیکی شامل :

– آسیب فیزیکی به بدنه دستگاه
– آسیب به سیستم های حرکتی و کالیبراسیون دستگاه در اثر ضربه و کاربری نامناسب دستگاه
– عدم تمیزکاری، روغن کاری و گریس کاری سیستمهای مکانیکی متحرک.
– خرابی سنسور کالیبراسیون در اثر ضربه
– فشار به سیستمهای حرکتی و عدم روغن کاری به موقع سیستمهای حرکتی و بلبرینگ ها
– ضربه و شکستگی رابط گرافیکی دستگاه
– ریختن آب و یا مایعات دیگر به داخل دستگاه
– شکستگی، خراشیدگی و یا خم شدن صفحه ساخت و پایه نگهدارنده صفحه ساخت دستگاه
– نازل، لوله نازل تفلون دار، بلوک حرارتی آلومینیومی، فن های خنک کننده، ترمیستور و گرم کن اکسترودر و صفحه ساخت جزء قطعات و تجهیزات مصرفی دستگاه بوده و شامل گارانتی نمی باشند.
– جابجایی دستگاه پرینتر سه بعدی حتماً می بایست در جعبه چوبی مخصوص و به صورت ایستاده صورت گیرد. آسیبهای وارده به دستگاه به دلیل عدم رعایت اصول جابجایی شامل گارانتی نمی باشد.
– دستگاه تنها می بایست توسط کاربر آموزش دیده استفاده شود. هرگونه آسیب دیدگی به دلیل استفاده افراد ناآشنا می تواند باعث آسیب دیدگی دستگاه پرینتر سه بعدی گردد عواقب ناشی از عدم رعایت این موضوع بر عهده مشتری خواهد بود.
– دستکاری قسمتهای مختلف دستگاه و تغییر فریم ور دستگاه، باعث خروج دستگاه از گارانتی می شود و سرویس و راه اندازی دستگاه شامل هزینه خواهد بود.
– عدم استفاده از سیستم استبلایزر می تواند باعث آسیب دیدگی سیستمهای الکترونیکی دستگاه شامل درایورهای استپرموتورها، منبع تغذیه، مادربرد و رابط گرافیکی گردد که در صورت مشاهده شامل گارانتی نخواهند بود.
– دستگاه های شرکت برنا با نرم افزار اسلایسر مورد تایید شرکت ارائه می شوند. استفاده از نرم افزارهای اسلایسر دیگر بدون هماهنگی با واحد پشتیبانی می تواند باعث آسیب دیدگی به دستگاه گردد که این آسیب دیدگی شامل گارانتی نخواهد بود.
– عدم استفاده از آموزشهای ارائه شده و همچنین کدهای نرم افزاری راه اندازی دستگاه می تواند باعث آسیب دیدگی دستگاه گردد لذا قبل از استفاده از نرم افزارهای دیگر پرینترهای سه بعدی جهت دریافت کدهای راه اندازی دستگاه با واحد پشتیبانی شرکت هماهنگی های لازم را به عمل آورید، در غیر اینصورت آسیب دیدگی شامل گارانتی نخواهد بود.
– استفاده از فیلامنتهای متفرقه و بی کیفیت می تواند باعث آسیب دیدن قسمتهای مختلف اکسترودر گردد.
– استفاده از اس دی کارت و یا فلش مموری غیر استاندارد و یا کابل رابط اس دی کارت و یا یو اس بی می تواند باعث آسیب دیدگی دستگاه گردد که که این آسیب دیدگی شامل گارانتی نخواهد بود.
– دستگاه پرینتر سه بعدی می بایست در محیطهایی بدور از گرد و غبار و رطوبت شدید استفاده گردد و در صورت عدم رعایت این موارد هزینه سرویس و تعمیر بر عهده مشتری خواهد بود.

 

آموزش کاربری دستگاه یک بار و به طور کامل در هنگام تحویل دستگاه انجام می یابد و فایلهای کامل آموزشی مرتبط بر روی سی دی و یا فلش مموری ارائه می شود. ارائه خدمات آموزشی دوباره به فرد آموزش دیده و یا افراد دیگرشامل هزینه خواهد بود.

 

– اجرای دستور Autohome بدون گرم کردن اکسترودر
– اجرای دستور Autohome در حالت کثیف بودن صفحه ساخت
– اجرای دستور کالیبراسیون اتوماتیک بدون گرم کردن اکسترودر
– جا به جا نمودن محورها در زمان وجود اشیا خارجی بر روی صفحه ساخت
– پایین آوردن صفحه ساخت در صورت وجود اشیا خارجی در زیر صفحه ساخت
– وجود اشیا ریز و اضافات فیلامنت در کف دستگاه
– استفاده از دستگاه در محیط های بسیار گرم و پر گرد و غبار و یا محیطهای دارای براده فلز و غیر فلز
– گرم ماندن اکسترودر به مدت طولانی در حالت بدون پرینت
– اجرای دستور پرینت بدون فیلامنت
– اجرای دستور پرینت بدون عمل کالیبراسیون
– پوشاندن پشت دستگاه ( پشت دستگاه حداقل 10 سانتیمتر از دیوار فاصله داشته باشد )
– عدم روغن کاری به موقع
– جابه جایی دستگاه در حالت غیر ایستاده ( دستگاه حتما به صورت ایستاده جا به جا گردد )
– حمل و نقل دستگاه بدون بسته بندی
– عدم رعایت نکات آموزشی در هنگام تعویض نازل
– عدم استفاده از استابلایزر و یا یو پی اس
– عدم تمیزکاری سر نازل پس از هر بار پرینت

کنترل کیفیت و تست قبل از فروش

تمامی محصولات برنا قبل از ارائه به تیم فروش توسط تیم کنترل کیفیت و در چندین مرحله تست و آزمایش می گردند تا از عملکرد بدون نقص آنها اطمینان کامل حاصل گردد .

استهلاک دستگاه :

سیستم های مکانیکی به مرور زمان و یا عدم نگهداری صحیح مانند روغن کاری تا حدودی دچار استهلاک میگردند و این موضوع با دقت در نحوه نگهداری و استفاده اصولی از دستگاه پرینتر به حداقل میزان میرسد.