ایراد یابی سخت افزاری

خطوط در سطوح بیرونی پرینت چیست؟

عوامل به وجود آورنده مشکل خطوط در سطوح بیرونی پرینت

خطوط در سطوح بیرونی پرینت در صورتی ایجاد می شود که تنظیمات پرینتر سه بعدی به درستی انجام نشود اگر تمامی پارامترها به درستی تعیین شده باشند، می بایست سطحی یکپارچه و صاف داشته باشیم .

عدم کارکرد صحیح مدول حرکتی محور Z، کیفیت پائین فیلامنت مصرفی و عدم کارکرد صحیح ترمیستور اکسترودر می تواند باعث بروز  مشکل خطوط درسطوح بیرونی پرینت شود.


خطوط در سطوح بیرونی پرینت چگونه رفع می شود؟

راه حل اول: استفاده از فیلامنتهای با کیفیت

پائین بودن کیفیت فیلامنت می تواند باعث بوجود آمدن  مشکل خطوط در سطوح بیرونی پرینت شود. به عنوان مثال، در صورتي که قطر فيلامنت تنها 5% بيشتر از مقدار تنظيم شده باشد ديواره ها به اندازه 0.05 ميليمتر بيشتر پرينت خواهند شد و  مشکل خطوط در سطوح بیرونی پرینت  را ايجاد خواهد کرد.


راه حل دوم: کنترل مدول حرکتی محور Z

در صورتی که مدول حرکتی محور Z به درستی تنظیم نشده باشد حرکت آن دچار اختلال می گردد و این اختلال در طول پروسه پرینت به صورت پریودیک تکرار می گردد. در صورتی که با مشکل فوق مواجه شدید با کارشناسان شرکت تماس حاصل نمائید.


راه حل سوم: کنترل کارکرد صحیح ترمیستور اکسترودر

در صورتي که ترميستور اکسترودر درست عمل ننمايد تغييرات دمايي زيادي در اکسترودر بوجود خواهد آمد و اين باعث خواهد شد تا تزريق به درستي انجام نگيرد. لذا توصيه مي شود دماي اکسترودر را با استفاده از يک دماسنج ديجيتالي اندازه گيري نموده و در صورت مشاهده اختلال در کارکرد آن با کارشناسان شرکت برنا نوآوران پویا  تماس حاصل نمائيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *