پرینتر سه بعدی فلزی 

پرینترهای سه بعدی بسیار زیادی در شکلها و اندازه ها و با استفاده از قطعات و تجهیزات متنوع مکانیکی و الکتریکی تولید و به بازار عرضه می شود که از بین آنها می توان به پریترهای سه بعدی برند اولتی میکر با تجهیزات حرکتی پلاستیکی و بدنه کامپوزیتی، پرینتر سه بعدی میکربات با بدنه پلاستیکی و تجهیزات حرکتی پلاستیکی و غیره اشاره نمود.

وقتی صحبت از نوع پرینتر سه بعدی بر اساس جنس مواد بکار رفته در آن به میان می آید باید توجه خود را معطوف به سه قسمت پرینتر سه بعدی شامل موارد زیر نمائید:

  • بدنه پرینتر سه بعدی
  • تجهیزات حرکتی
  • فریم سیستم حرکتی

بدنه پرینتر سه بعدی فلزی

بدنه پرینتر سه بعدی از مهمترین قسمتهای دستگاه است که در مدل ها و شکل های مختلف و با استفاده از مواد مختلف مانند ورق کامپوزیت، پلکسی و یا ورق اکلریک، ورق آهن و پروفیل آلومینیوم ساخته می شود.

در دستگاه های پرینتر سه بعدی فلزی، از ورق آهن در ضخامتهای مختلف جهت ساخت بدنه استفاده می شود و به دلیل یکپارجه بودن و استفاده از جوشکاری به جای پیچ و مهره از استحکام و طول عمر بالاتری نسبت به سایر انواع پرینتر سه بعدی برخوردار است.

تجهیزات حرکتی فلزی

در پرینترهای سه بعدی، به کلیه قطعات و ماژولهای مکانیکی کهدر  ساخت دستگاه استفاده است مانند نشیمنگاه های بلبرینگ ها، ساپورت شفت ها و غیره تجهیزات حرکتی گفته می شود که دارای تنوع بسیار زیادی از نظر شکل و ظاهر و همچنین جنس بکار رفته در آنها است.

تجهیزات فلزی که از جنس آلومینیوم خشکه و یا چدن هستند از استحکام و طول عمر و همچنین دقت بالاتری برخوردار هستند. در دستگاه های پرینتر سه بعدی فلزی، معمولاً تمامی تجهیزات حرکتی از فلز فولاد و یا آلومینیومی هستند که تضمین کننده طول عمر بالا و همچنین دقت بالا است.

فریم سیستم حرکتی فلزی

فریم سیستم حرکتی به قسمتی از دستگاه گفته می شود که تجهیزات حرکتی بر روی ان نصب شده و حرکت میکند که در اکثر پرینترهای سه بعدی از خود بدنه پرینتر سه بعدی به عنوان فریم سیستم حرکتی استفاده می شود که این امر باعث وابسته بودن دقت دستگاه به فریم دستگاه و یا بدنه دستگاه می شود.

در دستگاه های پرینتر سه بعدی فلزی از یک فریم جداگانه و یا از بدنه تمام فلزی جهت اتصال تجهیزات حرکتی استفاده می شود که تضمین کننده طول عمر بسیار بالای دستگاه و عدم افت کیفیت پرینت سه بعدی می شود.

انتخاب و همچنین نحوه استفاده از تجهیزات حرکتی در پرینتر سه بعدی از اهمیت بالایی برخوردار است که این موضوع در مورد تجهیزات مکانیکی از اهمیت بالایی برخوردار است.

دستگاه های پرینتر سه بعدی فلزی شرکت برنا 

تمامی دستگاه های پرینتر سه بعدی تولیدی شرکت برنا نوآوران پویا از نوع پرینتر سه بعدی فلزی است.

به عبارت دیگر، بدنه تمامی دستگاه ها از ورق 1.5، 2 و 3 میلیمتر و بر اساس اصول استاندارد و صحیح طراحی و ساخته شده اند و هیچگونه پیچ و مهره ای در ساخت بدنه استفاده نشده است.

همچنین تمامی تجهیزات حرکتی با توجه به نوع دستگاه، با استفاده از فولاد و یا آلومینیوم آلیاژی ساخته شده اند که به دلیل استفاده از تجهیزات ماشین کاری حرفه ای از دقت بسیار بالایی برخودار هستند و همین موضوع باعث می شود تا عمر دستگاه های پرینتر سه بعدی فلزی تولیدی شرکت برنا نوآوران پویا در مقایسه با سایر دستگاه ها بیشتر باشد.

در مورد فریم سیستم حرکتی نیز همین موضوع صدق می کند و تمامی سیستم های حرکتی بجای اتصال به بدنه بر روی سازه فریم فلزی (فولاد و یا آلومینیوم آلیاژی) نصب شده اند که این موضوع باعث می گردد تا دقت دستگاه متاثر از بدنه دستگاه نباشد.

توجه داشته باشید که بر اسا مطالعات انجام شده، استحکام دستگاه های پرینتر سه بعدی فلزی  دارای بدنه یکپارچه فلزی نسبت به بدنه های دارای شاسی فلزی 15 برابر و نسبت به بدنه های اکریلیک فشرده (پلکسی) 35 برابر است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوع تجهیزات بکار رفته در دستگاه های پرینتر سه بعدی تولیدی شرکت برنا می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمائید.پرینتر سه بعدی فلزی

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *