نرم افزارها

راهنمای نرم افزار پرینتر سه بعدی مانکاتی

مراحل تنظیم فایل سه بعدی در نرم افزار

نرم افزار منکاتی ، نرم افراری است که فایل سه بعدی را به زبان ماشین ترجمه می کند . شما برای استفاده از دستگاه پرینتر سه بعدی برنا، ابتدا باید ابعاد دستگاه را در نرم افزار تعیین کنید. جهت تعریف کردن ابعاد دستگاه پرینتر، از منوی Machine گزینه Machine Setting را انتخاب نمائید.

در صفحه فوق ابعاد دستگاه را مطابق مدل دستگاه خریداری شده وارد نمایید.

در اولین قسمت اندازه دستگاه را مطابق نام دستگاه  به ترتیب در قسمت­های Machine Width (x)، Machine Width (y) وMachine Width (z) وارد نمائید.

درقسمت دوم، وجود و یا عدم وجود گرم کن صفحه ساخت (Heated Bed) را تعیین می کنیم. با توجه به اینکه دستگاه های برنا، صفحه گرمکن بد دارند، باید علامت تیک این گزینه را نیز قرار دهید.

درقسمت سوم، تعداد اکسترودرها را باید مشخص نمائید. در صورتی که از پرینترهای دو نازل استفاده می­نمائید، باید عدد (Extruder Count) را برابر 2 قرار دهید

 و در نهایت بر روی OK کلیک نمائید.

سپس جهت تنظیم کردن قطر نازل و فیلامنت باید پنجره Open expert settings  را از منوی Expert  انتخاب نمائید.

نرم افزار منکاتی به مشتریان شرکت آموزش داده میشود

همانند شکل کادرهای مربوطه را تنظیم کنید و در نهایت بر روی ok کلیک نمایید. توجه داشته باشید ورودی تمام دستگاه های برنا 1.75mm می باشد.

بعد از تنظیمات اولیه و تعریف کردن دستگاه، کاربر باید مدل سه بعدی خود را که با فرمت، stl و یا obj سیو شده است، وارد نرم افزار منکاتی کند. در نهایت با توجه به نیاز خود، جهت پرینت قطعه، می تواند دقت و استحکام و …  را در سربرگ Basic در نرم افزار منکاتی تنظیم نماید.

فایل کامل آموزش نرم افزار منکاتی، توسط شرکت برنا نوآوران پویا به مشتریان شرکت ارايه خواهد شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *