ساخت با پرینتر سه بعدی هدفون

ساخت هدفون اختصاصی با پرینتر سه بعدی

ساخت با پرینتر سه بعدی

هر زمان خبری از دنیای پرینتر سه بعدی می شنویم، به شدت تحت تاثیر آن قرار گرفته و شگفت زده می شویم. این فناوری دوست دوشتنی هر روز پیشرفته تر از روز قبل در حال خدمت رسانی به جامعه بشری است. در کنار کاربردهای قابل توجه این فناوری یک کاربرد شگفت انگیز دیگر نیز برای آن امکان پذیر شده است و آن پرینت سه بعدی هدفون های اختصاصی به کمک پرینترهای سه بعدی می باشد.

ساخت با پرینتر سه بعدی هدفون های منحصر به فرد همانند اثر انگشت

شرکت AMBEO Sennheiser با همکاری شرکت تولید کننده پرینتر سه بعدی Formlabs اقدام به تولید هدفون های مقرون به صرفه ای نموده است که قابلیت اختصاصی سازی با توجه به شکل گوش فرد استفاده کننده را دارد. میزان اختصاصی سازی بصورت کاملاً حرفه ای انجام می شود و می توان گفت که هدفون ای تولید شده به قدری اختصاصی هستند که می توان آنها را همانند اثر انگشت هر شخص منحصر به فرد دانست.

این هدفون های سفارشی که در حال حاضر در مرحله تولید نمونه اولیه هستند، می توانند یک تجربه صوتی همه جانبه به مخاطب و یا سفارش دهنده آن ارائه دهند. تاکنون صنعت هدفون و یا تجهیزات شنوایی از یک رویکرد یکسان برای همه افراد استفاده کرده است و اگر این ایده به مرحله تولید انبوه برسد، تحول بزرگی در صنعت هدفون و یا تجهیزات شنیداری ایجاد خواهد کرد. شرکت تولید کننده پرینتر سه بعدی Formlabs در تلاش است این کار را با استفاده از یکی از دستگاه های تولیدی خودش به نام Form3B به انجام برساند. 

هدفون اختصاصی با پرینتر سه بعدی

ساخت با پرینتر سه بعدی  ساخت هدفون اختصاصی با پرینتر سه بعدی

 

استفاده از رزین زیست سازگار در تولید هدفون های سفارشی(ساخت با پرینتر سه بعدی )

Iain McLeod مدیر بخش شنوایی در شرکت Formlabs می گوید: “ما به دنبال تغییر روش تعامل مشتریانمان با مارکهای مورد علاقه شان هستیم. برای این منظور می خواهیم یک رویکرد سفارشی تر و کاربر محور را در توسعه محصولاتمان در نظر بگیریم. دانش عمیق شرکت و تخصص گسترده در زمینه توسعه راه حل های کاربردی، ما را قادر می سازد تا نوآوریهای ملموسی را به مشتریان خود ارائه دهیم. ما با تیم AMBEO Sennheiser همکاری می کنیم تا تجربه ای متناسب با دسترسی منحصر به فرد داشته باشیم.”

شرکت Formlabs از پرینتر سه بعدی رزینی مدل Form3B برای ساختن لبه های هدفون استفاده می کند.پرینتر سه بعدی Form3B از  طیف گسترده ای از مواد از جمله رزین شفاف Biomed استفاده می کند که یک ماده زیست سازگار است که بارها در صنعت دندانپزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. این ماده برای ساختن سمعک ها و ابزار محافظت از گوش و صدای مصرف کننده بسیار مناسب است.

 

اسکن سه بعدی گوش با تلفنهای هوشمند (ساخت با پرینتر سه بعدی )

روش کار به این صورت است که متقاضیان با استفاده از تلفن های هوشمند فرم گوشهایشان را اسکن سه بعدی نموده و فایل ایجاد شده  را به شرکت می فرستند. سپس شرکت با استفاده از اسکنهای دریافتی، هدفون های متناسب و شخصی را با استفاده از دستگاه های پرینتر سه بعدی تولید می کنند.

شرکت FormLab از فناوری استریولیتوگرافی کم نیرو (LFS) که جزئی از استریولیتوگرافی کلاسیک (SLA) است در دستگاه های پرینتر سه بعدی مدل Form3B استفاده میکند که برای کاهش نیروی وارده بر قطعه در طی فرایند چاپ طراحی شده است. به کمک این فناوری، پرینتر سه بعدی Form 3B قادر است هندسه دقیق گوش انسان را محاسبه کرده و دقت هایی تا 25 میکرون و یا 0.25 میلی متر را ارائه دهد. هم چنین این امکان برای مشتریان در نظر گرفته شده است که بتوانند حروف مورد نظر خود را بر روی هدفون حکاکی کنند.

هدفون اختصاصی با پرینتر سه بعدی

ساخت با پرینتر سه بعدی  پرینت سه بعدی هدفون اختصاصی با پرینتر سه بعدی

نظر شما عزیزان در مورد این مقاله (ساخت با پرینتر سه بعدی) چیست؟ خوشحال می شویم نظرات شما عزیزان را در مورد این مطلب بدانیم. برای درج نظرات خود به پایین صفحه رفته و دیدگاه خود را در بخش نظرات ثبت کنید تا بتوانیم در هنگام تهیه مقاله از نظرات ارزشمند شما بهره مند شویم.

ساخت با پرینتر سه بعدی

شرکت دانش بنیان برنا نوآوران پویا یکی از اولین تولیدکنندگان معتبر پرینتر سه بعدی در ایران است که همواره سعی نموده است از دانش روز دنیا در جهت ارتقای دستگاههای تولیدی خود استفاده کند. تمامی تیم فنی و مهندسی و همچنین تیم فروش این مجموعه در تلاش است تا مشاوره های اختصاصی را به مشتریان و همچنین علاقه مندان تکنولوژی پرینت سه بعدی ارائه نماید. 

 

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *